0541 914 69 36 info@medyanef.com

Web Sitesi Yönetim Paneli

Web Sitelerinde yönetim paneli olmadan önce web siteleri yapılır ve sunucuya yüklenerek internet kullanımına açılırdı. Sonrasında bir değişiklik yapmak istenildiğinde mevcut yada sunucudan indirilen kaynak kodlarda değişiklik yapıldıktan sonra tekrar sunucuya yüklenilir ve istenilen değişiklik yapılmış olurdu. Bu da web sitesi dosyalarında sürekli bir değişiklik yapılmasına ve web sitesi kaynak kodlarının bozulma riskine sebep olur. 

 

Örneğin yönetim panelinin olmadığı web sitesinde bir telefon değişikliği yapılması için sunucu bağlantısı yapılması sonrasında kaynak kodlar arasına yazılmış telefon numarasının olduğu kod satırını bularak oradaki telefon numarası değiştirilerek tekrar dosya kaydedilir ve sunucuya gönderilerek test edilir. Sayfada herhangi bir problem olmaması ve numaranın istenilen yerde değişmesi durumunda dosya kapatılarak işlem tamamlanmış olur.

 

Fakat web sitesinde yönetim paneli olduğunda ise tarayıcıdan web sitesi yönetim paneline girerek kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır. Telefon numarası değiştirilecek kaydet butonuna bastığınızda telefon numarası değişmiş olur. 

 

Yani; ne web sitenizin dosyalarında bir bozulma riski olur ne de yapmanız gereken bir sunucu bağlantısına gerek vardır. Facebook profilinizde bir bilginizi değiştidiğinizi düşünün işte yapılan işlem bu kadar kolay ve basittir.

 

Yönetim Paneli olan bir web sitesi yaptırmak veya bir demo görebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sıradaki makalemiz Google Ads Reklamları yazımızı okuyabilir ve teknik anlamda bilgi edinebilirsiniz.